Skip Navigation Links
صفحه اصلی
فعاليت‌هاExpand فعاليت‌ها
بانك اطلاعاتي هنرمندانExpand بانك اطلاعاتي هنرمندان
منابع محتواييExpand منابع محتوايي
پيوندهاExpand پيوندها
درباره ماExpand درباره ما
درباره همدان
    ثبت نام | ورود    



گزیده فعالیت­های واحد هنرهای تصویری (فیلمسازی) حوزه هنری استان همدان در سال 91

بهار، تابستان، پاییز، زمستان

 

 

 

مشخصات و سوابق سرپرست واحد هنرهای تصویری (فیلمسازی): داوود عبدالملکی

فيلمساز، نويسنده و مدرس رشتههای ‌مختلف سينما، عكاسي، راديو و تلويزيون(نظری ‌و عملي) در دانشگاه...؛ فیلمنامهنویس تله فیلم برای صدا و سیما و فیلمهای سینمایی؛ منتقد و مترجم کتاب و مقاله سینمایی

تحصيلات: كارشناسی ‌ارشد سینما ( دانشگاه تهران)

 

  1. کارگاه­ها و جلسات هفتگی

    خانه فیلم بلند(سینما روز ، سینما فصل): پنج­شنبه­های هر هفته با نمایش و نقد و بررسی فیلم­های بلند در 45 جلسه (شماره پیاپی : از جلسه 238 تا جلسه 282) با حضور منتقد، شامل فیلم­های :

    237- نقد فیلم بازیگر  238- گاو 239- هامون 240- سارا 241- مهمان مامان 242- روزی ‌روزگاری ‌در آناتولی ‌243- درخت زندگی ‌244- هيوا 245- ديوانه­وار 246- محله چيني­ها 247- پيانيست 248- كشتار 249- سه ميمون 250-بدوك 251- پدر 252- بچه های ‌آسمان 253- رنگ خدا 254- باران 255-بيد مجنون 256-آواز گنجشك­ها 257-پسری ‌با دوچرخه 258- توت فرنگي­های ‌وحشی ‌259- مهر هفتم260- فريادها و نجواها 261- همچون در يك آينه 262- سارا باند 263- نارنجی ‌پوش 264- مسافر 265- خانه دوست كجاست 266- مشق شب 267- فيلم­های ‌منتخب جشنواره نماز 268-كلوزآپ 269- زندگی ‌و ديگر هيچ 270-زير درختان زيتون 271- طعم گيلاس 272- باد مارا خواهد برد 273- فيلم­های ‌كوتاه عباس كيارستمی ‌274- غلتك و ويولن 275-كودكی ‌ايوان 276-آندری ‌روبلف 277- سولاريس 278- آينه 279- استاكر 280- نوستالژيا 281- ايثار 282- مستند فيلم ايثار

    خانه فیلم (سینما- تاريخ): يك­شنبه­های هر هفته با نمایش و نقد و بررسی فیلم برجسته­ی ‌تاريخی ‌در 35 جلسه (شماره پیاپی: از جلسه 1 تا 35 ) به ترتيبِ شماره فيلم­های ‌نمايش داده شده؛ شامل فیلم­های:

    1- مرور آثار لوميرها 2- تولد يك ملت 3- مطب دكتر كاليگاری ‌4- نانوك شمال 5- رزمناو پوتمكين 6- متروپوليس 7-مصائب ژان آرك 8- سگ آندولسی ‌9- در جبهه غرب خبری ‌نيست 10- روشنايي­های ‌شهر 11- پيروزی ‌اراده 12- برباد رفته 13- خوشه­های ‌خشم 14- همشهری ‌كين 15- شاهين مالت 16- كازابلانكا 17- در بارانداز 18- رم شهر بی ‌دفاع 19- دزد دوچرخه 20- مرد سوم 21- ارفئوس 22- راشومون 23- جاده 24- شورش بی ‌دليل 25- فرياد 26- رنگ انار 27- سرگيجه 28- خاكسترها و الماس­ها 29- چهارصد ضربه 30- ازنفس افتاده 31- دكتر استرنج لاو 32- بانی ‌و كلايد 33- محله چيني­ها 34-گوستاگ 35- راننده تاكسي

     

  2. كارگاه­ها و برنامه­های ‌ويژه

    كارگاه نقد فيلم­های ‌كوتاه جشنواره نماز

    برگزاری ‌هفته مستند جنگ با نمايش فيلم­های ‌:شهری ‌در آسمان- يك روز زندگی ‌با اسرا- ايلام، شهر آتشباران- مدار صفر درجه - ملف گند- نفس­های ‌ماندگار

    برگزاری ‌هفته مستند انقلاب با نمايش فيلم­هاي: تازه نفس­ها- به سوی ‌انقلاب – برای ‌آزادي- جوانی ‌من در خيابان انقلاب جا مانده

     

  3. تولید فیلمنامه

    تعداد 32 فیلمنامه در شورای فیلمنامه بررسی و تعداد 7 فیلمنامه تصویب شد:

    دوردست: داستانی، دفاع مقدس، علی زارع کار - مستند انقلاب دربارۀ آقای حجازی: پیام شکوهی راد و منیره نرگسی هنرزاده- پشت شیشه:داستانی، کبری عباسی- یسنای: مستند، - بابا طاهر عریان همدانی: مستند، علی زارع کار - جدایی: مستند، آهنگر نجار -  اتوبوس: مستند، منصور رضانیا

     

  4. تولید فیلم

    طبق شماره پیاپی تولیدات از سال 1385 ؛ تولیدات يكساله سال 91 به شرح ذیل است:

    71-دوردست 72- چرخ و فلك

     

  5. کلوب فیلم

    ارائه وکرایه فیلم به هنرمندان، با حدود 390 مورد و حدود 100 مورد فيلم كوتاه

     

  6. حضور در جشنواره­ها

فيلم كوتاه «ديدار شبانه» اثر علی ‌آقامحمدی ‌در جشنواره «حسنات» و «جشنواره نگاه»

فيلم كوتاه «دوردست» اثر علی ‌زارع كار در جشنواره افق دانشگاه علمی ‌كاربردي